seksowna dziewczyna przed lustrem zakłada specjalną bieliznę do seksu

Jak seks bez zobowiązań może urozmaicić Twoje życie seksualne?

Znudzenie seksem z jedną prędzej czy później dotyka każdego. Seks bez zobowiązań jest receptą na ten problem, jednak trzeba wiedzieć, jak zachowywać się w tego typu relacji.

Seks bez zobowiązań nie jest dłużej tematem wstydu dla kobiet czy mężczyzn. I dobrze – bo pozwala to skupić się na poszukiwaniu tego, co najbardziej każdy z nas lubi w seksie bez niepotrzebnej pruderyjności i stygmatyzowania.

Dlatego można wreszcie bez konsekwencji wyszaleć się w łóżku i przy okazji poprawić swoje życie łóżkowe. W końcu nic nie dostarcza tylu emocji co seks z nową osobą. Choć, z drugiej strony… może lepiej zrobić to z kimś, kogo znasz?

Temat seksu bez zobowiązań i relacji takich jak Friends with Benefits czy One Night Stand jest niezwykle kuszący nie tylko dla młodych ludzi. Jednak w świecie swobodnego seksu panuje kilka reguł i zasad, którymi warto się poruszać, bo w przeciwnym wypadku można bardzo łatwo się sparzyć.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tekst, w którym poruszymy wszystkie najważniejsze kwestie związane z seksem bez zobowiązań, takie jak:

 • Czy warto spróbować takiej relacji?
 • Jak sprawdzić czy będzie to dla Ciebie odpowiednie?
 • Na co uważać?
 • Jakie są zalety i wady?
 • I wiele więcej!

Przeczytaj tekst i dowiedz się wszystkiego co najważniejsze w swobodnym seksie z nieznajomymi lub przyjaciółmi!

Plusy i minusy swobodnego seksu

Każda relacja oraz relacja ma swoje wady i zalety. Nie inaczej jest w wypadku seksu bez zobowiązań, który choć kusi, tak jednak nie powinien być idealizowany. Jakie są mocne i słabe strony otwartych relacji opartych na seksie?

Piękna kobieta szuka w barze partnera

Zalety seksu bez zobowiązań

Przedstawione poniżej zalety są, naszym zdaniem, największymi zachętami do spróbowania takiego układu. Czego dobrego możesz się spodziewać?

 • Odkrywanie swojej seksualności
 • Sprawdzanie nowych fetyszy
 • Poznawanie ciekawych osób
 • Przyjemność z seksu bez zbędnego balastu związku i oczekiwań
 • Więcej radości z seksu dzięki uprawianiu go z nowymi osobami
 • Brak obciążenia psychicznego lub emocjonalnego relacją z drugą osobą
 • Podnoszenie umiejętności łóżkowych

Wady seksu bez zobowiązań

Seks bez żadnych dodatkowych obligacji ma jednak także wady. Jakie? Zobacz sam!

 • Ryzyko chorób, stąd konieczność zabezpieczania się
 • Nigdy nie masz 100% pewności co do drugiej osoby i jej zamiarów
 • Potencjalnie niechciane zakochanie się w partnerze
 • Ryzyko wpadki i niechcianej ciąży

Czy niezobowiązujący seks to idealny układ?

Choć porównanie wad i zalet już na pierwszy rzut oka daje odpowiedź, że mocnych stron jest zdecydowanie więcej, tak jednak musisz pamiętać o wadach takiej relacji. Szczególnie dlatego, że każda z nich niesie poważne konsekwencje.

Ryzyko chorób możesz ograniczyć stosując prezerwatywy, a także często się badając. Niektórzy nawet żądają od potencjalnego partnera aktualnych wyników, a wszystko w imię bezpieczeństwa.

Na pierwsze spotkania z nowo poznaną osobą najlepiej jest wybierać neutralne miejsca dla obu stron. Unikaj zapraszania takiej osoby do swojego domu, chyba że masz co do niej pewność. Mimo wszystko rekomendujemy, abyś na początek rozważył hotel czy niezły apartament z Airbnb.

Ciężko jest przeciwdziałać zakochaniu. Wynika ono stąd, że kontakt fizyczny wyzwala w organizmie produkcje związków chemicznych, które ułatwiają zakochanie się. Musisz kierować się uważnością. Nie możesz wypierać swoich emocji. Jeśli tylko poczujesz coś więcej, musisz uciąć relację jak najszybciej lub porozmawiać szczerze z drugą osobą. Kto wie, może ona też coś poczuła?

5 zasad, dzięki którym niezobowiązujący seks będzie jak najlepszy

1. Nie bój się eksperymentować…

To właśnie na takich luźnych spotkaniach skupionych na przyjemności najlepiej jest eksperymentować ze swoją seksualnością. Skąd wiesz, co naprawdę lubisz, albo kogo, jeśli nigdy tego nie spróbowałeś? Może odkryjesz nowe fetysze, dzięki którym Twoje życie łóżkowe już nigdy nie będzie takie samo!

2. …ale nie daj się do czegokolwiek zmusić!

Pamiętaj jednak, że nikt do niczego nie ma prawa Cię zmusić! Nie zawsze musisz czegoś próbować, aby wiedzieć, że to nie jest dla Ciebie. Wniosek jest prosty. Bądź otwarty, ale stawiaj jasno granicę i nie pozwól, aby ktoś je przekroczył.

3. Mów jasno o swoich potrzebach i oczekiwaniach

Żebyś jednak mógł odkryć nowości w seksie, a także po prostu osiągnął maksymalne spełnienie, musisz jasno i wyraźnie komunikować czego chcesz. Jeśli uprawiasz z kimś przygodny seks, nie wstydź się powiedzieć tej osobie, co Cię najbardziej kręci. Skąd druga osoba ma o tym wiedzieć, jeśli to wasz pierwszy (i ostatni) raz?

4. Ogranicz relację tylko do seksu

Wiele badań wskazuje na to, że wychodzenie poza łóżko dla większości relacji jest sporym zagrożeniem. Najczęściej kończy się to tak, że któraś ze stron się zakochuje w drugiej osobie, a w konsekwencji tego wszystko się zmienia. Pozostanie w łóżku będzie dla was najbezpieczniejsze.

5. Postaw na otwartą komunikację

Możecie jednak się przyjaźnić i spędzać razem czas poza łóżkiem, ale jest jeden warunek. To sprawna komunikacja, bez kłamstw i wstydu. W przeciwnym wypadku obie strony prędzej czy później będą miały do siebie pretensje, choćby ze względu na odmienne oczekiwania, przeciąganie relacji, którą chce się zakończyć, albo z jeszcze innego powodu.

sexy dziewczyna w łóżku w samej bieliźnie

Czy seks bez zobowiązań jest dobry dla każdego?

Wbrew pozorom, taki rodzaj relacji jest popularny nie tylko wśród młodzieży czy studentów. Trzydziestolatkowie czy czterdziestolatkowie również cenią napięcie i emocje wynikające z tego rodzaju.

Jednak dla niektórych osób relacje takie jak FWB czy ONS mogą powodować różnego rodzaju nieprzyjemności. Bardzo ważna w tych kwestiach jest sprawa psychiki. Kto nie odnajdzie się w seksie bez zobowiązań?

 • Osoby silnie emocjonalne, które szybko nawiązują bliską relację z innymi
 • Ludzie, dla których seks jest na tyle intymny, że mogą go uprawiać z tylko jedną, ukochaną osobą
 • Osoby niepewne swojego ciała, dla których takie rozbieranie może być powodem do nasilenia się kompleksów i sporą barierą nie do pokonania

Czy nadajesz się do takiego układu jak FWB czy ONS?

Jeśli czytając ten tekst postrzegasz taki rodzaj relacji za coś niezwykle interesującego i pociągającego, to jest spora szansa, że możesz się w nim odnaleźć. Jeśli chcesz się upewnić, przejrzyj listę naszych pytań kontrolnych. Jeśli szczerze możesz się z większością z nich zgodzić, wówczas seks bez zobowiązań może być faktycznie dla Ciebie!

Czy seks bez zobowiązań jest dla ciebie?

Odpowiedz twierdząco lub przecząco na poniższe pytania i sam się zastanów, czy poradzisz sobie z takim układem!

 • Nie mam problemów z poznawaniem innych ludzi
 • Dobrze się czuję w towarzystwie nowych osób
 • Rozebranie się przed niemal obcą osobą nie stanowi dla mnie problemu
 • Uwielbiam eksperymentować w łóżku
 • W seksie liczy się przede wszystkim orgazm
 • Nie mam problemów ze swoją atrakcyjnością, fizycznością oraz higieną
 • Potrafię wyrywać innych ludzi w klubie lub na Tinderze
 • Umiem jasno komunikować swoje potrzeby i granice

Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, wówczas istnieje spora szansa, że seks bez zobowiązań będzie dla Ciebie idealny!

Opinie o seksie bez zobowiązań

Co o takiej relacji myślą użytkownicy naszej strony? Zobacz sam! Oto trzy opinie od prawdziwych osób, które podzieliły się z nami swoimi przemyśleniami. Jeśli chcesz, abyśmy zamieścili tu Twoją opinię, prześlij ją do nas w komentarzu lub na mailu!

 • Ania, 24 lata: Po prostu uwielbiam seks bez zobowiązań! Od kiedy jestem na studiach, plan na każdy piątek jest prosty: dyskoteka, wyhaczyć kogoś i następnie wybrać go na mojego ONS-a. Lubię takie spotkania, bo to na nich seks jest najintensywniejszy, taki dziki i prawdziwy.
 • Wiktor, 19 lat: Nie ma dla mnie sensu w związku, zwłaszcza jak się jest tak młodym. Po co mi te zobowiązania? Do małżeństwa mi się nie spieszy, wolę zamiast tego poszaleć w łóżku z dziewczynami z domówek.
 • Karolina, 29 lat: Czasem się zastanawiam, czy to nie moment na zmianę, czy nie jestem za stara… Ale potem sobie mówię: każdy związek to był mega niewypał, a dzięki takim niezobowiązującym relacjom wreszcie odczuwam satysfakcję z seksu. No więc po co zmieniać na siłę? I nie zamierzam. Kocham przygodny seks i dobrze mi z tym, nie mam się czego wstydzić!
piękna dziewczyna czeka w łóżku na partnera

Najczęściej zadawane pytania

Wielu czytelników wciąż zadawało kilka pytań związanych z seksem bez zobowiązań. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i odpowiedzieć, aby każdy mógł korzystać z wiedzy o bezpiecznym i świetnym seksie.

Czy seks bez zobowiązań jest bezpieczny?

Jeśli zadbasz o odpowiednie aspekty związane z seksem, to oczywiście. Wybierz neutralne miejsce na pierwsze spotkanie i nie zapomnij prezerwatywy dla siebie lub partnera, gdyby ten jej zapomniał. Wiele kobiet stosuje zasadę, że brak prezerwatywy to brak seksu, zatem nie popełnij tego błędu!

Jak zabezpieczać się podczas seksu bez zobowiązań?

Prezerwatywa to absolutna podstawa zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą oraz potencjalnymi chorobami. Warto postawić na podwójną antykoncepcję, czyli po stronie kobiety i mężczyzny. Prezerwatywa ogranicza ryzyko przeniesienia chorób, a dodatkowe tabletki czy plastry pomogą jeszcze bardziej zredukować szanse na ciążę.

Gdzie szukać partnerek i partnerów do takiej relacji?

Możesz wykorzystać do tego wyspecjalizowane serwisy, takie jak nasz. Jest to to tyle lepsze od tradycyjnych serwisów randkowych jak np. Tinder, ponieważ nie musisz tracić czasu na niezdecydowanych użytkowników. Na takich stronach jak tylkofun.pl użytkownicy są gotowi na niezobowiązujący seks!

Jak zaproponować komuś seks bez zobowiązań?

Znasz kogoś, z kim chciałbyś wejść w taką relację? Dobrze dla Ciebie będzie, jeśli weźmiesz tę osobę do pubu na drinka i zobaczysz na ile swobodnie czuje się przy Tobie w trakcie luźnej rozmowy. Najlepiej, jeśli rozmowa naturalnie zostanie sprowadzona na tematy seksu. Jeśli dalej będzie Wam się swobodnie rozmawiało, możesz zaproponować taki układ. Wtedy masz maksymalne szanse na jej zgodę!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts

Dołącz i umawiaj się już teraz!

 • 👀 przeglądaj wszystkie ogłoszenia
 • 👩 kontaktuj się bez ograniczeń
 • 🔥 każdego dnia nowe gorące anonse

Zarejestruj się w serwisie Erodate i przeglądaj ponad 7000 ogłoszeń.

Dołącz za darmoPrzeglądaj ogłoszenia